Najpopularniejsze programy księgowe

Rynek księgowości za sprawą programów komputerowych ulega zmianom. Oprócz tego, że w dzisiejszych czasach księgowi nie mogą się obyć bez programów do rachunkowości i stanowią one standard pracy to coraz częściej na samodzielne rozliczanie się przy pomocy programów decydują się sami przedsiębiorcy. Aby zacząć korzystać z takiej pomocy, należy zapoznać się z charakterystyką programów. Choć one wszystkie dotyczą jednej dziedziny – księgowości, to potrafią się między sobą zauważalnie różnić. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć jakie są najpopularniejsze programy księgowe.

Najpopularniejsze programy księgowe wirtualne biuro katowice

InsERT

To polska firma, działająca na rynku od 1992 roku. Do tej pory sprzedano ponad 750 tys. licencji.
Program jest bardzo rozbudowany, posiada wiele pakietów. W ofercie znajdują się aplikacje wspomagające sprzedaż, produkcję, a także usprawniające pracę działów księgowych, finansowych i kadrowo-płacowych oraz pozwalające analizować kondycję przedsiębiorstwa. Program można pobrać w 45 dniowej wersji testowej.

Najpopularniejsze programy księgowe – Sage Symfonia

Globalna firma, z której programów korzysta ponad 3 mln na świecie. Program umożliwia realizację wszystkich operacji księgowych. Począwszy od budowania planu kont i łatwego księgowania dokumentów, poprzez automatyczny bilans zamknięcia, pełne rozrachunki i rozliczenia, aż do gotowych, zdefiniowanych przez użytkownika zestawień, a także sprawozdań. Oprócz typowych aplikacji finansowo-księgowych, możesz zdecydować się na rozwiązania dla kadr, działu HR czy sprzedaży.

BUCHALTER II 

Na program składają się: księga przychodów i rozchodów, ewidencja sprzedaży i zakupów, ewidencja ryczałtu, sprzedaż detaliczna, magazyn, kartoteki, podatki: dochodowy, VAT i ryczałt. Moduły programu są niezależne i można ich używać stosownie do potrzeb. W pakiecie z programem znajduje się 180-stronicowa instrukcja obsługi.

Najpopularniejsze programy księgowe wirtualne biuro katowice

Najpopularniejsze programy księgowe – Exact

Firma założona w 1984 roku. Obsługuje firmy z całego świata. Program wykorzystuje nowe technologie jak sztuczna inteligencja. Jest to kompleksowe oprogramowanie dla firm, które pozwala na elektroniczny obieg dokumentów i efektywne zarządzanie. Dodatkowo istnieje możliwość integracji wszystkich procesów finansowych i operacyjnych, a także możliwość wglądu i kontroli.

Pakiet przedsiębiorcy – Mała Księgowość 

Prosty i intuicyjny program sygnowany przez dziennik “Rzeczpospolita”. Umożliwia obsługę nieograniczonej ilości firm, które rozliczają podatek dochodowy na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR) lub ryczałtu ewidencjonowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *