Social media

W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę grają social media. Spowodowane jest to tym, że dają one nieograniczone możliwości promocji Twojej firmy. Dodatkowo umożliwiają nawiązanie kontaktu, a także zbudowanie relacji z klientami. Z tego powodu nie lekceważ potencjału jaki mają media społecznościowe. W Polsce ponad 18,3 mln korzysta regularnie z Facebooka, a z Instagrama 7,3 mln. Jest to ogromna możliwość do wzrostu obrotów w Twojej firmie. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej o social media.

Odwiedź naszego fanpage’a Wirtualne biuro Katowice

Social media wirtualne biuro katowice

Reklama Twojego biznesu

W dzisiejszych realiach standardem jest posiadanie firmowej strony internetowej. Jest to bardzo ważny element, choć on sam nie jest gwarantem sukcesu. Z tego powodu warto skorzystać z innych narzędzi, jakie oferuje internet, a które pomogą rozkręcić Twój biznes. Każdy przedsiębiorca dobrze wie jaka siła drzemie w reklamie. I to właśnie social media są świetnym miejscem, aby poprowadzić promocję swojego biznesu. Jeśli nie masz założonych kont swojej firmy na platformie Facebook lub Instagram – koniecznie zrób to. Dzięki temu na bieżąco Twoi klienci i potencjalni klienci będą wiedzieli co się dzieje w Twojej firmie – czy wprowadziłeś nową usługę, a może przyszła do Ciebie dostawa z nowym asortymentem i będziesz mógł wrzucić na swój profil zdjęcia nowych produktów.

Social media – Kontakt z klientem

Social media umożliwiają nawiązanie kontaktów klientów z Twoją firmą. Może się to odbyć to w postaci reakcji na post (np. polubienie), zostawionego komentarza lub wysłanej wiadomości prywatnej z pytaniem. Z tego powodu odpowiadaj na komentarze i odpisuj w przeciągu kilku godzin na otrzymane wiadomości. Aby Twoja społeczność na social mediach wzrastała warto pomyśleć o konkursach lub promocjach. Pozwoli Ci to na dotarcie do nowych osób. Innym sposobem do powiększenia grona swoich obserwowanych jest stworzenie kampanii reklamowej.

Zorganizowana kampania reklamowa

Jeśli chcesz swoimi postami trafiać do nowych osób, koniecznie zastanów się nad stworzeniem płatnej kampanii reklamowej na social mediach. Narzędzia do reklam umożliwiają ustalenie dziennych i miesięcznych limitów związanych z kosztami, a także zawężenie grona odbiorców reklamy do konkretnych grup osób, np. kobiet w przedziale wiekowym 25-24 mieszkających w odległości 30 km od Twojej firmy. W każdym momencie działającej kampanii reklamowej masz możliwość sprawdzenia statystyk oraz skuteczności reklamy. Możliwe jest również edytowanie grup odbiorców. Przy pomocy reklamy możesz nie tylko zwiększyć swoje obroty, ale także zdobędziesz nowych obserwujących do swojej społeczności.

Social media a Wirtualne biuro Katowice

Jeśli Twoja firma ma profile w social mediach – koniecznie nas o tym poinformuj. Żeby wspomóc Twój rozwój umieścimy linki na swojej stronie internetowej i na swoich kanałach społecznościowych. Jeśli natomiast dopiero planujesz założenie profilu na mediach społecznościowych i masz wątpliwości – zgłoś się do nas. Nasi marketingowcy udzielą Ci wskazówek oraz w razie potrzeby pomogą w zbudowaniu kampanii reklamowej. Zachęcamy do kontaktu.